Принцип роботи кондиціонера

Кондиціонер призначений для поліпшення умов проживання або роботи людини. Але перш ніж купувати цей вид техніки, рекомендуємо ознайомитися з принципом його роботи. Це допоможе вибрати відповідну модель кондиціонера і уникнути багатьох неприємностей, як в момент покупки, так і при монтажі, і в подальшому використанні техніки.

Як працює кондиціонер?

Незалежно від виду і моделі кондиціонера принцип його роботи заснований на одному з основних законів термодинаміки: під час випаровування рідина може поглинати тепло, а при конденсації – виділяти його. Більш детально розібратися в цьому процесі можна розглянувши просту схему кондиціонера. Основними функціональними елементами цього виду техніки є:

 • Компресор. Він забезпечує пересування фреону системі.
 • Конденсатор. Елемент розташовується в зовнішній частині кондиціонера. Його головне завдання – перетворювати газоподібний фреон до стану рідини.
 • Випарник. У ньому відбуваються дії, протилежні принципом роботи попереднього елемента. Тут рідина перетворюється в газоподібну речовину.
 • Терморегулюючий вентиль. Перед надходженням в випарник знижує рівень тиску газу до необхідного значення.
 • Вентилятори. Забезпечують обмін температури внутрішнього блоку з повітрям навколишнього середовища. Великими потоками повітря обдуває основні складові системи.

У схемі кондиціонера є так званий холодильний контур. Він включає в себе складові елементи системи кондиціонера, крім вентиляторів. Вони з’єднуються між собою за допомогою трубок з міді. Усередині цього контуру безперервно переміщується фреон, змішаний з незначною кількістю оливи. Функціонування системи забезпечує складний довгий процес. Але ми спробуємо пояснити його простими словами.

 1. З випарника виходить фреон в газоподібному фазі. Під досить низьким тиском він переміщається до компресора.
 2. У компресорі фреон нагрівається до певної температури (максимальне значення може досягати 20 градусів) і стискається. Далі він починає слідувати по трубках в конденсатор.
  У цей час, повітря, яке значно холодніше фреону, обдуває систему конденсатора. Тим самим в ньому знижується температура, і фреон конденсується. Повітря ж, в свою чергу, поступово нагрівається. З конденсатора фреон виходить в рідкій формі і під високим тиском.
 3. Далі рідина направляється до вентиля, де знижується її тиск, а також температура.
 4. Суміш рідкої і газоподібної речовини потрапляє з терморегулюючого вентиля в випарник. В цей час випарник обдувається повітрям кімнатної температури. Тут залишки рідини остаточно випаровуються. Результатом цього процесу є зниження загальної температури в приміщенні.
 5. Потім фреон в газоподібному стані рухається у напрямку до компресора і все повторюється.

Цей принцип працює у всіх кондиціонерах, без винятку. А так звані «теплі» кондиціонери доповнені чотирьохходовим клапаном, який забезпечує рух фреону в зворотному напрямку. У такому режимі внутрішня частина кондиціонера нагріває повітря, а зовнішня – знижує його температуру.

Принцип роботи кондиціонера

Основні проблеми, що виникають при використанні кондиціонера

Головною і найпоширенішою проблемою в системі кондиціонера відзначають поломку компресора. Це відбувається, якщо фреон до кінця перетворюється в випарнику. Тоді всередину елемента потрапляє невелика кількість рідини і утворюється гідроудар при спробі стиснення речовини. Щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися дозволеного температурного режиму для роботи пристрою (тобто не можна користуватися кондиціонером при сильному зниженні температури навколишнього середовища) і вчасно чистити фільтри системи. Усі ці послуги ви можете замовити в нашій компанії. Деталі – за телефоном.

Принцип роботи кондиціонера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *