Рекуператор для дому, квартири чи офісу

Під час проектування системи вентиляції офісної будівлі оптимальним рішенням буде установка рекуператора. Але не завжди це легко здійснити, так як є деякі перешкоди, на усунення яких буде потрібно чимало сил і часу.

Установка системи вентиляції – недешеве задоволення. Тому деякі підприємці, у яких обмежений бюджет, залишають питання провітрювання приміщень без уваги. Але потрібно розуміти, що якість повітря безпосередньо впливає на ефективність і працездатність співробітників. Дуже часто працівник не може видати бажаний результат через загальне нездужання, головний біль, млявість або навіть запаморочення. Все це виникає при поганому мікрокліматі в приміщенні.

Важливість якості повітря і мікроклімату в приміщенні

Брак свіжого повітря провокує процес окиснення в крові, при якому утворюється дефіцит кисню в мозку. Людина при цьому втрачає працездатність і відчуває постійні головні болі.

Як вирішити цю проблему? Відмінним і найбільш оптимальним вирішенням питання забрудненого повітря і втрати тепла в зимовий час буде установка рекуператора. Рекуператор – енергозберігаючий пристрій. Під час його роботи тепло витяжного повітря передається припливному потоку. Так ви зможете заощадити ще й на обігріві приміщення в цілому.

Під час розробки системи вентиляції більшість людей замислюється, як же мінімізувати втрати тепла, яке взимку виходить разом з витяжним повітрям на вулицю? Свіже холодне вуличне повітря також необхідно підігрівати до комфортної температури перед попаданням в приміщення. Стандартна система вентиляції приточно-витяжної дії заснована на цих економічно невигідних діях. Як же тоді вирішити проблему втрати тепла, яке просто відлітає «в кватирку»? Найбільш оптимальним і вигідним варіантом буде використання тепла витяжного потоку повітря для підігріву припливного. Науково це дію називають рекуперацією або утилізацією тепла.

Види рекуператорів

Ці пристрої бувають декількох видів, найбільш популярними з яких є такі:

  • Перехресно-точний;
  • Пластинчастий рекуператор.

Ці два види виконані у вигляді касети, в якій обидва потоки повітря проходять через канали. Вони в свою чергу розділені оцинкованої сталлю. Це забезпечує теплообмін між двома потоками повітря, при цьому вони не змішуються. Найбільш поширеним і популярним є пластинчастий рекуператор, завдяки дешевизні і відносно невеликій конструкції. Але важливо розуміти, що при дуже сильному холоді не виключена ймовірність, що рекуператор з боку витяжки може обмерзнути. Крім того при таких умовах конденсат буде утворюватися постійно.

Показники ефективності утилізації тепла в цих двох видах можна вважати середніми. Але все ж вони залишаються найбільш підходящими типами для середніх систем вентиляції. Для великих приміщень рекомендуємо використовувати роторний тип рекуператора.

Він виконаний у вигляді невеликого циліндра, усередині якого розташовані і щільно набиті шари гофрованої сталі. Теплий витяжний потік повітря проходить через обертовий барабан рекуператора. Слідом за ним йде припливне холодне повітря з вулиці. При цьому пластинки нагріваються і охолоджуються по черзі, нагріваючи холодне повітря. Цей варіант утилізації тепла вважається більш ефективним. Єдиний мінус роторного рекуператора – його великі розміри. Тому такий вид найчастіше застосовується в великих приміщеннях, часто на промислових об’єктах, де є необхідність більш ретельного очищення повітря і можливість встановити подібне обладнання.

Також сьогодні виділяють вид рекуператорів з проміжним теплоносієм. У них представлені 2 обмінника тепла, по яких циркулює спеціальна рідина. Циркуляція розчину етиленгліколю може відбуватися як природним способом, так і примусово. Для другого випадку застосовується циркуляційний насос, який встановлюється в конструкцію рекуператора.

Економія теплової енергії, що втрачається під час роботи вентиляційної системи, може становити від 10 до 50%, в залежності від обраного виду рекуператора. При цьому, варто розуміти, що для невеликого приміщення недоцільно обирати промислові установки. Хоч показник економії тепла у них більше, ніж в невеликих рекуператорах, але ви його практично не відчуєте через дорожнечу обладнання, а також через її габарити. У маленькі приміщення просто невиправдано ставити великі установки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *