Розвінчуємо міфи про небезпеку кондиціонерів

Якщо в спекотні літні дні вам доводиться працювати в задушливому офісі, то обійтися без кондиціонера практично не можливо. До приладу, вже багато хто звик і просто не уявляє життя без нього. При цьому є ряд людей, які стверджують, що від даного приладу є і шкода. Давайте розберемося, які небезпеки може нести даний прилад, який рятує нас в спекотні літні дні.

Ризик простудних захворювань це, мабуть, перше, що спадає на думку. Після того, як ви входите в приміщення з кондиціонером з вулиці, то відбувається досить швидкий процес охолодження тіла. В результаті можна підхопити не звичайну застуду, а щось серйозніше. Вирішити проблему можна за допомогою простої зміни напрямку потоку, використовуючи заслонки.

Є й більш серйозні захворювання, причиною яких може стати цей побутовий прилад. Йдеться про захворювання легіонельоз. Відкрито воно було в середині 70-х роках ХХ століття. Його так само прийнято називати хворобою легіонерів, оскільки вперше на нього захворіли учасники з’їзду одного з американських легіонів. В результаті приїхавши додому зі з’їзду більшість, захворіло досить незвичайним захворюванням, яке за своєю природою нагадувало пневмонію, але з більш високим відсотком смертності. Після розтину одного з тіл була виявлена ​​бактерія, яку стали називати легіонелла. Дослідники вважають, що саме ці бактерії оселилися в кондиціонерах готелю, де проживали учасники з’їзду.

Дана історія може стати однією з причин, по якій хтось може відмовитися від використання побутового приладу. Але рідко, де зустрічається інформація про те, що не всі кондиціонери є розсадником для даних бактерій. Проблема виникає лише в тих приладах, які мають систему зворотного водопостачання. На території нашої країни такі види практично не зустрічаються. Спліт-системи і віконні кондиціонери не є місцем проживання цієї бактерії. Вона полюбляє вологе середовище, яка нагрівається вище 30 градусів. Побутові ж кондиціонери мають конденсат з температурою близько нуля, і він практично миттєво видаляється з приладу. Від сучасних кондиціонерів в світі не було жодного зараження цим захворюванням. Тому можете не переживати за своє здоров’я, ризик появи бактерії настільки малий, що це практично неможливо.

 

Фреони кондиціонерів і холодильників

Наступна досить страшна історія пов’язана з тим, що люди говорять про отруєння фреоном, що міститься всередині кондиціонера і використовується в якості одного з холодагентів. Саме з його допомогою відбувається зміна температури повітря. Але можна відразу попередити, що більшість побутової техніки в нашому будинку так само працює завдяки фреону.

Кілька років тому виробники для своїх приладів використовували фреон R12, який заборонений в даний час. Головною причиною для заборони стало руйнування озонового шару землі цією речовиною. Коли даний вид фреону потрардяє в атмосферу, то значно збільшує кількість ультрафіолету, падаючого на людину. А всі знають, що вплив таких променів несприятливо позначається на здоров’ї. В результаті застосування даного виду веде до погіршення загального рівня екології на планеті. Саме це стало причиною для введення заборони на його використання.

У сучасному обладнанні досі продовжують використовувати фреон, але тепер застосовується інший вид. Все обладнання в наші дні працює на фреоні R22. Цей вид вважається безпечним для озонового шару. Вчені постійно ведуть роботи над тим, щоб створити безпечний вид фреону, який може застосовуватися в інших побутових і промислових приладах.
Навіть була розроблена спеціальна характеристика, яка виражає ступінь шкідливості цієї речовини для озонового шару. Якщо у фреону R12 ступінь становила 1, то сучасний вигляд R22 має показник рівний 0,05. Більш нові розробки і зовсім мають нульове значення. З цієї причини можна сміливо заявити, що в даний час вся техніка працює на безпечному фреоні, який не завдає шкоди здоров’ю людини. Він знайшов широке застосування в багатьох інгаляторах, косметичних засобах і т.д.

Противники систем кондиціонування погоджуються з тим, що сучасні види фреону відносяться до безпечних. При цьому вони не виключають можливості, що під час заправки вашого приладу, фахівці можуть використовувати старі і шкідливі речовини. Однак цю історію варто вважати звичайною вигадкою. Розрізняють декілька типів фреону, одні з яких вважаються однокомпонентними, а інші двокомпонентними. Змішувати їх просто не можна.

Біофільтри

Несвоєчасна зміна фільтруючого елемента в кондиціонері так само вважається досить небезпечним явищем. Усередині кондиціонера існує досить волога і прохолодна атмосфера, яка може стати місцем для розвитку бактерій. Багато сучасних жителів просто ігнорують необхідність в заміні даних фільтрів, що підвищує ризик виникнення мікроорганізмів, які будуть шкідливі для здоров’я. Більшість офісів в нашій країні дійсно мають проблему з несвоєчасною зміною фільтруючих елементів. З метою економії заміна проводиться тільки після виходу їх з ладу.

Фільтри в даному випадку не можуть захистити від будь-яких бактерій. Найчастіше фільтр являє собою невелику сітку, яка монтується на панель з лицьової частини і призначена вона для забору повітря і очищення його від пилу. Якщо протягом тривалого часу не проводити очищення цих елементів, то внутрішній блок стане набагато гірше виконувати свою роботу по охолодженню. В результаті всередині приміщення стане набагато гірше відбуватися охолодження повітря. Це призводить до різного виду поломок, оскільки неправильна робота стає причиною наростання крижаних брил і заклинювання деяких елементів. Утворений лід надалі почне танути і з приладу стане капати вода. Якщо фільтр забруднений дуже сильно, то може засмітитися дренажна система, і вода з кондиціонера буде виливатися з неприємним запахом. В результаті очищення кондиціонера необхідне не тільки для того, щоб захистити своє здоров’я, але і для продовження терміну його експлуатації.

Деякі видання розповідають про те, що використання кондиціонерів під час масових захворювань може призвести до того, що віруси стануть розноситися по всьому приміщенню і заразять всіх людей. Дані твердження можна було вважати вірними кілька десятиліть тому, коли всі кондиціонери були обладнані змішувальними камерами. В даний час перевага віддається на користь установки рекуператорів, які встановлюються таким чином, що повітря з приміщення не матиме прямого контакту. Робота приладу зводиться до того, що з кімнати видаляється повітря з мікробами, а на його місце приходить нове.

Так само існує думка, що встановлені фільтри всередині кондиціонера можуть завдавати шкоди здоров’ю з тієї причини, що вони будуть видаляти з повітря речовини – аерони, які необхідні людині. Повітря з приладу очищається, але стає мертвим. Але дане твердження є дуже спірним. Фільтр – це невелика сітка, яка дозволяє очистити повітря від пилу і різного сміття. Затримати мікроскопічно речовини вони не в змозі, тому аерони пролітають через них без проблем. Деякі виробники спеціально встановлюють фільтр з негативним електростатичним зарядом, тому процес уловлювання частинок взагалі виключений.

Використання кондиціонера в зимовий період

У зимовий час багато працівників офісу стикаються з проблемою їх частої поломки. Робочий діапазон більшості моделей, які продаються на території нашої країни, мають не дуже низький поріг мінусових температури. Найчастіше прилади поставляються з Європи, де сильні морози практично не зустрічаються Вартість кондиціонера, в якому проведено доопрацювання під кліматичні умови тієї чи іншої країни буде вище на декілька тисяч гривень. В результаті прилад стане неконкурентоспроможним і його продажі різко знизяться.
Якщо кондиціонер не адаптований до низьких температур, то його робочий ресурс буде значно знижений. В результаті він може заклинити під час роботи. У дренажних шлангах можуть утворюватися крижані корки, які приведуть до того, що при включенні кондиціонера в режимі охолодження, конденсат не буде видалятися з нього. Таким чином, накопичена рідина поллється в приміщення. Практично будь-яку систему можна адаптувати до суворих зимових умов. Для цього, проводиться монтаж спеціального підігріваючого пристрою, так само монтується теплий дренаж.

Більшість перерахованих вище історій насправді виявляються просто байками, якими прийнято лякати людей. Остерігатися при покупці кондиціонера варто, перш за все, дуже дешевих приладів. Зазвичай такі пристрої можуть мати брак або неякісно зібрані. Так само зустрічаються прилади, які раніше використовувалися на території інших країн. Термін служби найдешевшого кондиціонера рідко перевищує позначку в 2-3 роки. Також можна відзначити, що характеристики зазначені у пристрої в паспорті навряд чи будуть дотримані. Потужність приладу може бути в 1,5-2 рази нижче, ніж та, що вказана в його характеристиках. А рівень шуму перевищує встановлені норми, що призводить до дискомфорту у співробітників. Визначити такі пристрої можна за дуже низькою ціною, яка іноді буває нижче, ніж від виробника.

Якісний монтаж – це ще одна дуже важлива умова для правильної роботи кондиціонера. Звертаючись до недосвідченим фахівцям, які готові надати вам послугу в 2-3 рази дешевше професійної фірми, будьте готові до того, що процедура може бути виконана не зовсім якісно. Операція по установці спліт-систем досить відповідальний процес, який вимагає певних знань і спеціального інструменту. Вибираючи дешевий кондиціонер і звертаючись до дешевого фахівця, варто пам’ятати, що скупий зазвичай платити кілька разів.

Ми готові проконсультувати вас щодо вибору кондиціонера в Хмельницькому та його монтажу. Звертайтесь за контактними телефонами або просто лишіть заявку у вспливаючій формі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *