Чистка кондиціонерів

Сьогоднішні багато хто вже встиг оцінити переваги наявності в будинку, в квартирі, на роботі кліматичного обладнання, а саме, кондиціонерів. Адже з їх допомогою в будь-якому приміщенні не складає особливих труднощів створити комфортний мікроклімат, такий необхідний для повноцінного відпочинку і ефективної роботи. Чистка кондиціонерів

Однак, часто виникає питання, як грамотно експлуатувати дане обладнання, збільшити термін його роботи, чи можна здійснити чистку кондиціонера власними силами і т.д. Чистка кондиціонера в Хмельницькому безсумнівно необхідна, адже при проходженні повітря через дане устаткування, на його деталях осідають різні бактерії, мікроорганізми і з плином часу може зібратися таке їх кількість, що прилад буде не очищати повітря в приміщенні, а забруднювати його.

Також накопичення пилу всередині кондиціонера здатне викликати його перегрів, що призведе до швидкого зносу і поломки. Звичайно, можна почистити даний пристрій і самостійно, відключивши його від мережі, відкривши кришку внутрішнього блоку, діставши фільтр, почистивши пилососом і промивши водою. Далі необхідно витерти пил усередині блоку, потім встановити назад просушені фільтри. Частота проведення таких процедур безпосередньо залежить від рівня забруднення повітря в приміщенні, де використовується обладнання, його модифікації і т.д. В середньому, краще всього чистити кондиціонер раз на місяць.

А для повноцінної чистки кондиціонера слід звернутися до фахівців. Спеціалісти компанії “Екоальт” у Хмельницькому, проведуть не тільки професійне чищення, але і виконають діагностику та тестування робочих характеристик із застосуванням сучасного обладнання.

Розрізняють декілька етапів Чистка кондиціонерів (обслуговування кондиціонерів):

 • В першу чергу необхідно провести фізичну чистку, яка включає в себе розборку обладнання з промиванням його фільтрів і всіх деталей від пилу, що накопився.
 • Термічну обробку виконують за допомогою парогенератора, яким промивають теплообмінник і елементи, які неможливо зняти. В результаті прилад стане не тільки чистіше, але й будуть видалено багато бактерій завдяки високій температурі пара.
 • Далі проводиться антибактеріальна чистка, коли обробляються елементи, які беруть участь в подачі повітря за допомогою засобів дезінфекції. Тут слід вибирати засоби, які не заподіють шкоди здоров’ю людини.
 • Завершальний етап – це проведення діагностики обладнання, коли необхідно буде провести дозаправку і виявити можливі несправності. Сканування кондиціонера на наявність помилок дозволить нормалізувати його роботу або виявити несправності на ранньому етапі.

Важливі моменти при очищенні

Кондиціонер – це прилад, який вимагає до себе особливої і постійної уваги. Одним з важливих чинників по догляду за ним є своєчасне чищення обладнання. Власник повинен проводити чистку пилових фільтрів не рідше ніж один раз на місяці. Так само щорічно рекомендується викликати сервісну службу, яка проведе капітальну чистку.

Важливо зрозуміти, що під час цих робіт буде проведена і діагностика обладнання. Навіть якщо прилад справний і нормально функціонує, не варто ігнорувати проведення цих робіт. Багато параметри роботи приладу можуть поступово погіршуватися, що практично неможливо помітити без ретельного огляду. Результатом такого ставлення може стати відмова системи, що призведе до необхідності більш складного і дорогого ремонту. Задумайтесь, адже набагато дешевше і простіше регулярно проводити профілактичну роботу, ніж оплачувати капітальний ремонт.

Захист вашого здоров’я

Після запуску кондиціонера багато хто може зіткнутися з досить неприємним запахом. Причина його появи є банальною. Кондиціонер під час нормальної роботи починає конденсувати вологу, в результаті пил буде прилипати до крапельок води, а згодом на випарниках і місцях, звідки надходить повітря, будуть утворюватися жирові або інші відкладення. Після відключення приладу, його поверхня буде нагріватися, що призведе до створення сприятливого середовища для розмноження бактерій. Ці бактерії здатні чинити на людину згубний вплив, викликаючи втому, захворювання алергічного характеру, застуду і т.п. Таким чином, варто приділяти увагу і час на проведення регулярної процедури Чистка кондиціонерів.

Наша компанія готова надати послуги з чистки кондиціонерів у Хмельницькому. Вона включає в себе проведення фізичної чистки всіх забруднень і дезінфікції. Для дезінфекції ми використовуємо спеціальні хімічні речовини, які абсолютно безпечні для людини, при цьому вони здатні знищити практично всі хвороботворні мікроби. Ефект зберігається протягом півроку. Це означає, що дана процедура повинна проводитися 2 рази на рік, навіть в тому випадку, коли ви не бачите явних забруднень на поверхні. Дуже актуальна ця проблема для офісів, де високий відсоток захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

В результаті досліджень було доведено, що в приміщеннях, де встановлені системи кондиціонування повітря, відсоток захворювання на астму, застуду і алергічні реакції набагато вище. Уникнути цієї проблеми можна тільки за допомогою профілактичних робіт з очищення. Під час епідемій загроза заразитися зростає майже в 2 рази.

Процедура з чистки кондиціонера включає в себе наступні роботи:

 • Проводиться зовнішній огляд приладу і перевірка його стану;
 • Далі фахівець огляне кріпильні елементи і перевірить їх надійність;
 • Герметичність магістралі так само вимагає ревізії;
 • Роботи з очищення теплообмінника;
 • Якщо є необхідність, додатково слід очистити апарат високого тиску;
 • Очищення випарника, корпусу і крильчатки зовнішнього блоку;
 • У внутрішньому блоці збирається велика кількість бактерій, тому слід проводити роботи по дезінфекції всіх його елементів;
 • Аналіз кількості фреону і проведення його дозаправки при необхідності;
 • Очищення трубопроводу, фільтрів внутрішнього блоку;
 • Перевірка температури повітря;
 • Перевірка електричного живлення на відповідність вимогам;
 • Перевірка роботи приладу і діагностика помилок.

Ви можете помітити, що дана послуга включає в себе не тільки очищення приладу, але і проведення цілого ряду профілактичних заходів. По суті, ви будете проводити сервісне обслуговування кондиціонера в Хмельницькому. Вартість даних робіт буде залежати від типу приладу, його номінальної потужності та інших параметрів. При обслуговуванні спліт-системи на ціну будуть впливати типи внутрішніх блоків і їх кількість. Окремо обумовлюється вартість сервісного обслуговування приладів, які застосовують в промисловості. Вартість таких робіт буде розраховуватися індивідуально, після первинного огляду інженером.

Регулярність проведення Чистка кондиціонерів

Якщо ви використовуєте прилад тільки в літній час, проводити роботи з профілактики і чищення необхідно щорічно. Якщо ж ви використовуєте прилад частіше 6 місяців в році, і він працює як на охолодження, так і на нагрів приміщення, рекомендується проводити роботи по профілактики двічі на рік.

Самостійний догляд

Виробники приладів не забувають про можливость проведення самостійного догляду за ними. Детальний опис має міститися в інструкції по експлуатації. Найчастіше такий догляд полягає в проведенні робіт з чистки фільтрів і внутрішнього блоку. Протирання пилу або промивання фільтрів можна без проблем виконувати самостійно. Але ось дозаправляти фреон або вимірювати рівень холодоагенту можуть тільки фахівці, які мають відповідний досвід і обладнання.

Використання парогенератора для очищення кондиціонера дозволить провести роботи більш ретельно. В результаті ви зможете позбутися бактерій, грибків і інших забруднень, які викликають небезпеку для вашого здоров’я. Так само завдяки очищенню ви зможете усунути неприємного запаху від приладу. Парогенератори застосовують для чистки після того, як будуть виконані роботи з фізичної очищення внутрішнього блоку.

По допомогу фахівців необхідно звертатися хоча б раз на рік. Ви можете бути абсолютно впевнені в тому, що виконуючи ці нехитрі рекомендації, зможете в значній мірі збільшити термін експлуатації свого кліматичного обладнання, створивши, таким чином, комфортний, приємний мікроклімат в своєму будинку, квартирі або на робочому місці. Замовити послугу чистки кондиціонера в Хмельницькому ви можете, зателефонувавши за телефоном 097-859-60-27.