Кліматичне обладнання потребує відповідного обслуговування. За умови, що монтаж був проведений якісно досвідченими професіоналами, найбільш затребуваною послугою є – Заправка фреону до кондиціонера. Чи потрібна вам заправка кондиціонера фреоном? Відповісти на це питання можна тільки після короткого лікбезу на тему роботи кондиціонуючого обладнання.
Головне завдання такого пристрою – охолодження повітря в приміщенні, або нагрівати його, це можна зробити тільки при наявності холодоагенту (фреону). В процесі монтажу використовується метод розвальцьовування, тому навіть сама дбайлива установка не захистить від витоку охолоджуючої суміші. Є певні показники норми, в рамках яких витік фреону за рік, вважається терпимим. Так, не більше 8% холодоагенту може випаровуватися протягом року. Але навіть така невелика кількість фреону, що випарувався, здатна погіршити роботу кондиціонуючого обладнання.
Будемо вважати, що початкова установка і підключення кондиціонера були зроблені правильно. Тоді дозаправка фреоном повинна здійснюватися не частіше одного разу за 1.5-2 роки.
Чи можна обійтися без заправки кондиціонерів?
У пошуках більшої економії, деякі власники кліматичного обладнання відмовляються від такої послуги, як сервісне обслуговування кондиціонера. А даремно. В рамках цієї послуги фахівці сервісу проводять перевірку рівня фреону, заправляючи його при необхідності. Що виходить, якщо проігнорувати Заправка фреону в системі? Холодоагент служить для охолодження компресора. Регулярна заправка побутових кондиціонерів дозволяє підтримувати оптимальний рівень фреону в контурі. Коли холодоагенту не вистачає, компресор перегрівається, кондиціонер може вийти з ладу. Ремонт техніки обійдеться в велику суму. Тому нескладні розрахунки доводять, що економічно вигідніше замовити послуги фахівців і заправити кондиціонер.
Не варто забувати про те, що ТО промислового кліматичного встаткування (обслуговування кондиціонерів) – це комплекс робіт, в нього входить очищення техніки. Якщо пилу і бруду збереться дуже багато, буде порушуватися теплообмін, знизиться продуктивність кондиціонера і знову знадобиться ремонт. Навіщо піддавати ризикам настільки дороге необхідне вашому будинку обладнання.
Ознаки того, що кондиціонер потребує заправки:
- Охолодження приміщення проводиться гірше, довше, менш ефективно.
- Кондиціонер взагалі не справляється, не працює, не охолоджує.
- Випарник внутрішнього блоку покривається інеєм, льодом.
- Внутрішній блок “протікає”. У половині випадків виною всьому витік фреону.
Заправляємо кондиціонер самостійно?
Щоб виконати заправку кондиціонера своїми руками, потрібно купити дорогі інструменти. Фреон продається в балонах, потрібно правильно їх зберігати, акуратно робити маніпуляції по заправці. Такий досвід може мати погані наслідки. А в кінцевому підсумку, потрібно буде викликати фахівців, які будуть виправляти ваші помилки. Звертайтеся в спеціалізований центр ТОВ “ЕкоАльт”! Продаж, монтаж, обслуговування кондиціонерів +38 097 85 96 027