Як вибрати кондиціонер?


Багато хто мріє про створення комфортної атмосфери в своїй квартирі в будь-який час року. Оптимальним способом для вирішення цієї проблеми буде купівля кондиціонера в Хмельницькому. Зараз на ринку присутній величезний вибір моделей від різних виробників і з різним функціоналом. З цієї причини вибрати хороший варіант для себе не завжди легко. Необхідно розбиратися в особливостях даного обладнання і розуміти їх функціональні можливості.

Переваги і недоліки

Постійно тривають суперечки з приводу необхідності установки в квартирах спліт-систем і кондиціонерів. Є думка, що їх використання може несприятливо позначитися на здоров’ї всіх мешканців. Однак всі сучасні кондиціонери оснащені спеціальними фільтрами, які стануть відмінним рішенням для хворих на астму або при алергії. Фільтр поглинає в себе різні дрібні частинки пилу. Єдиною умовою є своєчасна заміна всіх фільтруючих елементів.

Лікарі так само відгукуються про кондиціонери по-різному. Багато хто стверджує, що сучасні жителі квартир просто неправильно проводять налаштування температурного режиму або напрямку руху повітря. В результаті навіть у спекотні літні дні вони застуджуються.

Дуже важливим моментом при експлуатації приладу є очищення його фільтрів. Якщо не проводити дану процедуру кожні 2-3 місяці, то висока ймовірність утворення патогенних мікроорганізмів, які будуть накопичуватися на фільтруючих елементах. В результаті ви можете не тільки підхопити застуду, але і підвищити ризик виникнення інших захворювань, наприклад пневмонії.

Наступним недоліком можна вважати значне зниження вологості повітря. Встановлений в кімнаті кондиціонер знизить цей показник до 30-40 відсотків, хоча за санітарними нормами вона повинна бути в межах 30-60%. Таким чином, у мещканців можуть пересохнути слизові і порушитись правильна робота дихальних шляхів. Ризик захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом так само значно збільшується. Тому рекомендується додатково купувати зволожувачі.

Для зниження ризику підхопити застуду, досить перебувати подалі від потоку повітря. Якщо не дотримуватися цього правила, можна застудитися чи отримати запалення м’язів. Грамотне використання кондиціонери і регулярна чистка убезпечать вас від усіх негативних явищ, що можуть бути пов’язані з експлуатацією кондиціонера.

Як вибрати кондиціонер?

Підбір приладу для вашої квартири

З упевненістю сказати, який саме прилад слід купувати для вашого приміщення, можуть не всі. Тому потрібно звертати увагу на ряд важливих параметрів від потужності до функціональних особливостей. Про це йтиметься нижче.

Рівень шуму

Для експлуатації в квартирі даний показник буде одним з основних. Усередині пристрою постійно працюють системи і прилади, які дозволяють створювати активний обмін повітря. Через це повністю позбутися шуму не вийде. Показники потужності та сама модель буде впливати на рівень шуму. Так само на нього вплине місце установки приладу і ряд додаткових факторів.

Для правильного вибору слід враховувати ряд основних моментів:

 • При виборі приладу для спальної потрібно враховувати наявність «нічного режиму». Оскільки під час сну звуки від його роботи будуть більш виразними. Ця функція присутня в багатьох пристроях і дозволяє знизити показники шуму до 15-20 децибел. В даному випадку пристрій буде працювати з мінімальною ефективністю.
 • Всі спліт-системи поділяються на два блоки, з цієї причини рівень шуму буде значно нижче. Використання моноблочного приладу означає більшу кількість шуму.
 • Разом з кожним приладом поставляється інструкція, в якій будуть описані характеристики рівня шуму. Дані надаються як для зовнішнього, так і для внутрішнього блоку. Для вас набагато важливіше буде показник для внутрішнього блоку, адже саме він розташовується всередині приміщення. В середньому цей показник становить від 25 до 35 децибел, що в денний час практично не помітно.

Потужність приладу

Ще одна характеристика, яка буде дуже важливою і на яку варто звертати увагу в першу чергу. Для її розрахунку потрібно дізнатися декілька основних параметрів: висота стелі, місце монтажу, площа квартири, кількість проживаючих в ній і т.п. Наявність в приміщенні техніки і місце розташування сонця теж будуть відігравати значну роль.

1 кВт потужності буде достатньо для того, щоб ефективно охолодити кімнату, площею до 10 квадратних метрів, в тому випадку якщо стелі не будуть вище 3 метрів. При наявності електричних приладів, які постійно перебувають в роботі, потрібно вже 1,2-1,5 кВт. В нашій компанії ви можете отримати безкоштовну консультацію, ми допоможемо визначити яка потужність підійде у вашому випадку з урахуванням всіх індивідуальних особливостей.

У разі, коли ви купуєте прилад з меншою потужністю, він все ж таки зможе ефективно виконувати свою роботу. Однак існує ризик, що при тривалій експлуатації він швидко вийде з ладу. З цієї причини краще відразу брати прилад з невеликим запасом потужності, що дозволить в подальшому заощадити на ремонті і обслуговуванні. Вибираючи занадто велику потужність, вам доведеться додатково оплачувати витрати на електричну енергію, які в даному випадку будуть дуже високими.

Якщо при проведенні розрахунків ви отримали досить високе значення 2-3 кВт і вище, то не варто переживати. Потужність, яку споживає прилад і необхідна потужність – це абсолютно різні характеристики. Найчастіше охолоджуюча потужність буде в два-три рази вище, ніж ту яку споживає обладнання. Таким чином, кондиціонер буде споживати близько 0,7 кВт, що навіть нижче ніж у ряду побутових приладів.

Додаткові функції пристрою

Зараз розробники намагаються створити прилади, які будуть мати ряд додаткових функцій, щоб збільшити свій функціонал. Найчастіше до них відносяться:

 • Системи для вентиляції приміщення і для розподілу рівної кількості повітря по всіх кімнатах;
 • Можливість додаткової іонізації;
 • Наявність інверсійної роботи, що дозволяє знизити витрати електричної енергії, і зменшити кількість шуму;
 • Фільтруючі елементи;
 • Наявність спеціальних антиалергенних фільтрів;
 • Можливість роботи приладу на обігрів.

Природно, чим більшим функціоналом володіє пристрій, тим вищою буде його вартість. З цієї причини необхідно чітко розуміти, що забезпечує кожна функція і наскільки вона вам необхідна. Наприклад, включення форсованого режиму дозволяє швидко нагріти будь-яке приміщення, підвищивши характеристики споживаної потужності до максимального значення. У деяких моделей є функція «вітер», що дозволяє створити імітацію вітру в приміщенні, змінюючи напрямок потоку.

Для тих, хто планує використовувати обладнання в економних режимах, слід розуміти, що для отримання в кімнаті комфортної температури доведеться чекати набагато довше. При включенні режиму осушення, система буде усувати з повітря вологу, що зробить його досить сухим.

Клімат-контроль найбільше впливає на вартість. У разі його присутності, прилад буде мати цілий ряд датчиків, за допомогою яких виконується сканування приміщення на чистоту, температуру та інші параметри. В результаті, отримані дані будуть використані для вибору комфортного режиму.

Функція очищення внутрішнього блоку – це дуже корисна функція приладу, яка дозволяє після його відключення проводити просушку зсередини і очищення антисептиками. В результаті виключена поява вологи, що знизить ризик виникнення бактерій і грибка на фільтруючих елементах.

Однак при виборі додаткових функцій, варто пам’ятати, що найбільш важливими параметрами все ж є потужність пристрою і споживання електричної енергії.

Частина систем кондиціонування можуть додатково оснащуватися спеціальними елементами, що фільтрують повітря. З їх допомогою ви зможете не тільки очистити повітря, але і позбутися від неприємних запахів. На сьогоднішній день всі фільтри можна розділити за типами:

 • З іонами срібла – відмінно справляються зі знищенням мікробів і очищенням повітря;
 • Ультрафіолетові – дозволяють провести повне знезараження повітря, при цьому не можна перебувати всередині приміщення під час роботи;
 • Нанофільтри – дані елементи крім класичного очищення виконують іонізацію повітря;
 • Плазмові – видаляють пил, і позбавляють приміщення від неприємних запахів, відмінно підійдуть для людей з алергічними захворюваннями;
 • Вугільні – видаляють більшість шкідливих домішок і позбавляють від неприємних запахів.

Інверторні технології

Все частіше на ринку систем кондиціонування стали з’являтися інверторні моделі. Встановити такий прилад в одній з кімнат буде трохи дорожче, ніж звичайний. Саме через це варто чітко розуміти, в чому ж полягають основні відмінності цих пристроїв.

Регулювання роботи будь-якого приладу залежить від заданих користувачем налаштувань і середовища приміщення. У різних режимах пристрій повинен по-різному споживати електричну енергію. Хоча прості прилади незалежно від обраного режиму будуть споживати електричну енергію на максимальних потужностях. Різниця буде залежати тільки від частоти відключення і включення системи, і часу коли вона працює.

Наприклад, потрібно провести охолодження температури повітря в одній з кімнат до 18 градусів. Прилад буде враховувати, яка температура є на даний момент, що вплине не тривалість його роботи. Таким чином, щоб знизити температуру з 25 до 18 градусів буде потрібно менше часу, ніж для зниження з 30 до 18 градусів. В обох ситуаціях буде споживатися максимальна потужність, тому витрати на електричну енергію значно зростають.

У інверторній системі присутня можливість регулювання частоти обертання в залежності від даних, які передаються з термодатчика. У інверторних кондиціонерах компресор продовжує постійно працювати, проте в залежності від режиму буде змінюватися споживана потужність.

Як вибрати кондиціонер?

Переваги інверторних системи

Використання обладнання з інвертором дає власникам наступні переваги:

 • Набагато швидше ви зможете досягти зазначеної температури, оскільки буде застосовуватися форсований режим охолодження;
 • Проводка буде захищена, так як при роботі відсутні пускові струми;
 • Кількість споживаної енергії буде знижено до 30 відсотків, оскільки прилад буде працювати на різних потужностях;
 • Показники шуму будуть на мінімальному значенні, що дозволить створити додатковий комфорт усередині приміщення
 • Стабільна робота системи забезпечує підтримку заданої температури.

Вартість інверторного кондиціонера буде вище, ніж звичайного. Однак варто враховувати, що прилад дозволить заощадити електричну енергію.

Особливості приміщення

Вибираючи для своєї квартири відповідний агрегат, необхідно врахувати індивідуальні особливості приміщення і місця його установки. Мобільні пристрої або прилади для установки у віконний отвір зможуть вписатися практично в будь-яку кімнату.

Складніше визначитися правильним вибором спліт-системи. Для цього буде потрібно грамотно визначити, в якому місці буде встановлено кріплення. Слід підбирати підходяще місце, оскільки тут присутні відразу два блоки, один з яких буде встановлено зовні, а інший усередині.

Якщо в квартирі використовуються натяжні стелі, то допускається застосування канальних і касетних систем. Таким чином, можна встановити внутрішній блок прямо на стелі, що дозволить забезпечити рівномірний розподіл повітря і ідеально вписується в дизайн.

Отримати допомогу в виборі кондиціонера в Хмельницькому ви можете в нашій компанії. Телефонуйте за контактним телефоном 097-859-60-27.

Як вибрати кондиціонер?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *